Červenec 2012

Dny plynou neskutečně rychle ..

31. července 2012 v 23:28 | En. |  Deníček
a mě stále nedochází ten fakt,že všichni jdou studovat na vysokou a já jediná jsem se nikam nedostala .. nechápu to .. naše třída byla plná blbců,a i když sebevědomí nemám vysoké,tak bych se zařadila do 5 nej , ne nejchytřejších,protože matika pro mě byla peklo ale 5 nej s největším všeobecným přehledem ..
a já prostě nevím ,.. co teď? co dál? jen všude čtu,jak si každej na facebooku přidává nové studium .. nejlepší kamarádka si mi pořád stěžuje jak se toho bojí,jak ničemu nerozumí .. já bych tolik chtěla taky ...
Nevím na co jsem doplatila, ... byla jsem už od desíti let tak cílevědomá,chtěla jsem vystudovat němčinu .. a jeden blbej den,pár minut ... a všechny sny jsou v PRDELI ! .. Celá ta posraná škola je podplacená,bývalý spolužák se hlásil na obor,kam brali 40 on byl 130., a co myslíte ? Je tam , prý skrz sportovní výsledky .. proč jsem se musela narodit do takové zajebané země .. proč nemůžu žít někde na úrovni? proč nemůžu dál studovat,i když bych tolik chtěla .. protože peníze hýbou světem,a co když jich tolik prostě nemám? .. tak nebudu studovat .. SERE MĚ TO ! čím dál víc,protože mi konečně začíná docházet .. to co mi mělo dojít už dávno ... .


Chorvatsko bylo parádní,ale teď už jsem bohužel zpět v realitě .. problémy,starosti .. klasika ...

Co říkáte na mého skypera o kterém jsem psala v předchozím článku? kterého si budu pamatovat dokonce života,na to jak milej,hodnej kluk to byl .. na to jak v něm vidím úplně jinou kulturu,jiný a slušný vychování ..jako by to byl jinej svět..


Vrátila jsem se ..

30. července 2012 v 23:52 | En. |  Deníček
.. zpět a bez větší újmy,s pár modřinama .. nataženým vazem v koleni a zalehlým uchem z klimatizace ..
Prvně se zeptám .. Jak jste se celou dobu měli?? Jak užíváte prázdnin? a tak všechno ..
Mě zatím i po návratu nedošlo nic o tom,že by mě nakonec přijali,a už mi asi začíná docházet,že se po prázdninách nic prostě dít nebude .. ale o tom teď rozhodně mluvit nechci ..
10 dní v Chorvatsku bylo úžasných,byla jsem na dvou chorvatským závodech a na jednou jsem si doplavala pro bronz :)
Na druhých jsem bohužel se solí v plaveckých brýlích doplavala až 14 .. ale to nevadí,na premieru v moři to ušlo :-)
Na posledních závodech už jsem byla jen doprovod a krmič na lodi pro kamarádku,která plavala 10 km .. poznala jsem tam fajn kluka .. našel si mě dokonce na facebooku a píše mi krásné zprávy,škoda jen toho,že takový kluky tady u nás já nikdy nepotkám :-)
Byli jsme na raftech,a tam byl skyper,který se mi minulý rok moc líbil,možná bych tomu řekla "stará láska nerezaví" jen s tím rozdílem,že to nebyla láska,když jsem ho znovu uviděla ,málem jsem padla do kolen ... a co se nestalo,vypadla jsem z raftu,on skočil za mnou,a pak jsme hodinu čekali na břehu než pro nás někdo přijde :-) bylo to úžasný,byl tak hodnej .. teď zpětně si říkám,že i když chorvatština není těžkej jazyk .. jak jsme se spolu dorozumívali,nepadlo ani jedno slovo anglicky ani německy :) .. abych k vám byla upřímná a řekla pravdu .. nějak se to uchýlilo k tomu,že když už jsou slova zbytečná ... O:-) stydím se .. jako bych najednou zapomněla na Kubu .. zapomněla .. když se člověk baví a má kolem sebe fajn lidi,a pěknýho kluka .. kdybych se odtama nevrátila,byla by to super šance zapomenout .. ale ne,to se nestalo .. ale stalo se něco .. mezi mnou a mým skyperem .. a krucinál ! .. jsem hrozná,na druhou starnu nikomu neubližuju,Kuba nemá zájem,a i když jsem teď už zpět a vidím ho na facebooku,najednou nemám tu bolest u srdce až takovou jako bývala,Antonio můj skyper,to je on :) ne ... jsem ráda,že jsem odtama pryč,protože ...on byl tak pozorný,milý a hodný .. že bych se do něj zbláznila,teď už jen doufám,že se tak nestalo ... a čekat na Kubu,protože radši se budu týrat tady s Kubou,než se týrat kvůli klukovi,kterej je 960 km ode mě ... bylo to s ním krásné,ach tak moc ! :( až budu ready napíšu vám něco delšího .. všem krásnou dobrou noc :)

Naposledy jsme se rozloučili ..

17. července 2012 v 23:19 | En. |  Deníček
S naším milovaným kamarádem .. Marťasem :( byl to nejkrásnější a zároveň nejsmutnější pohřeb,jaký jsem kdy zažila,takové davy lidí,tolik ho všichni měli rádi... Na poslední pozemskou cestu ho vyprovodily písničky Nad stádem koní,Malování,Haleluja,Večernice,jedna houslová písnička z Titaniku,a v neposlední řade písnička skupiny ve které hrál on sám na housle,a konkétně k téhle písniřce jeho hra na housle neodmyslitelně patří ..


Marťas je na začátku v té skupince,úplně napravo,s jeho typickou kudrnatou hřívou ..
Dnes mě na pohřbu nspiroval náš trenér,který promlouval za plavání a naší školu,prohlásil " my jsme tady,ty jsi tam,půjdeme tam všichni,jen tolik nespěcháme,přijdeme o zlomek později" ... a měl krutopřísnou pravdu ...

NIKDY,NIKDY NEZAPOMENU !!

Ani na dovolené se ze mně nestala optimistka..

16. července 2012 v 23:43 | En. |  Deníček
... docela jsem si zprvu užívala svěží,čerstvý vzduch na chatě .. nasávala jsem výbornou atmosféru,výbornou náladu a všechno ..
Pak mi z mého rodného města přišla krutá zpráva ... můj "kamarád",který se mnou dva roky plaval v jednom družstvě tragicky zahynul v zahraničí ! Bylo mu 23 let,byl to jeden z nejhodnějších a nejslušnějších kluků jaké jsem kdy poznala,byl nenahraditelný,byl vyjímečná osobnost ! Byl to člověk,kterej by si to absolutně nezasloužil takto zemřít,tak ať mi nikdo neříká,že Bůh existuje,protože kdyby ano,tohle by nikdy nedopustil ...


Nechť je mu Země lehká,a zítra se uvidíme na posledním rozloučení s Tebou ! ..

NIKDY NEZAPOMENU !NEAKTIVITA

5. července 2012 v 7:25 | En. |  Deníček
... áno :( omlouvám se ... ale právě jsem se spontánně rozhodla,že jedu do přiřody,jedu na chatu ! chci si od všeho odpočinout,od lidí ,co mám kolem sebe,od rodičů,od toho zatracenýho života,chci uniknout mimo realitu,i když vím,že to možný není,ale aspoň tomu napovídá ..

Mějte se všechny moc , moc, moc krásně !!!

S pozdravem En.

Negativní pesimista

3. července 2012 v 16:39 | En. |  Deníček
http://muni.cz/admission/tsp , tady aby jste viděli,jak jsou to neobjektivní testy,tyhle testy mě potopily a neumožnily mi studovat NĚMČINU !! I přesto ,že jsem ji napsala na výbornou,nechápu co má takovýhle test společnýho s tím jestli mám předpoklady na studium z němčiny ..
Nenávidím tu školu,zkazila mi celej život,jo za rok to sice můžu zkusit znovu .. ale já z tý němčiny vypadnu,nemůžu jet do Německa,mamka mě pustit nechce,jazykovku mi zase nezaplatí,tak co ..
Můžu jít tak akorát kopat kanály a poslouchat všechny jak jsou strašně štastní,že je přijali .. i ty nejhloupější lidi co znám,jak jinak než přijali .. jsem studijní typ,nejsem hloupá,myslím si,že dát maturitu bez jakýhokoliv učení na čtyři dvojky není špatný,ale oni to neocení,neocení to,že němčinu jsem napsala dobře i přesto,že se hládím na NĚMECKOU FAKULTU ! .. kdybych bývala věděla dřív,jak to tam chodí, no co bych vlastně udělala .. v našem městě další školy pro mě nejsou,zemědělská??? VUT??? ... Matiky,fyzika a spol. jsou mi vzdálené asi jako Země od Slunce,a zemědělství,jak to uplatním? ..
Nevím co dál psát,asi nic kladnýho ze sebe nevyplodím .. prostě není co .. :-/